ممنوعیت سفر گردشگران زن تنها به عربستان |به نقل از ایسنا، مسوولان کشور عربستان سعودی قوانین سختگیرانه و جدیدی برای ورود زنان به این کشور و صدور ویزای گردشگری برای آنها وضع کردند. 


نمایندگان وزارت کشور و امور خارجه عربستان به همراه اعضای کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور در جلسه ای، پیش نویس قوانین و مقررات ورود به عربستان را تنظیم و ارایه کردند. بر اساس این پیش نویس، زنان گردشگر زیر بیست و پنج سال برای این که بتوانند به این کشور سفر کنند باید حتما همراه یکی از اعضای خانواده باشند. زنان بالای بیست و پنج سال نیز برای گرفتن ویزای گردشگری این کشور حتما باید عضو گروه های گردشگری که مورد تایید آژانس های توریستی‌ست بشوند.


بر همین اساس آژانس های گردشگری خارجی نیز باید مجوزهای لازم را از نهادهای مسوول کشور خود دریافت کنند. آژانس ملی عربستان یا تور اپراتور پادشاهی نیز باید مجوز کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور را داشته باشد. 


بر اساس پیش نویس قوانین جدید، ویزاهای گردشگری فقط زمانی صادر می شوند که تاریخ، مدت زمان اقامت و برنامه توریستی هر گردشگر به طور کامل و شفاف مشخص باشد. مطابق با این قانون، گردشگران باید به قوانین، سنت ها و رسم و رسوم محلی کشور عربستان احترام کامل بگذارند. 


در ادامه این قوانین نیز آمده است که اگر یک توریست برای مدت بیش از 24 ساعت گم شده باشد، راهنمای تور باید گم شدن وی را گزارش کند. همچنین اگر آژانس مسافرتی،‌ توری با صد مسافر یا بیشتر را پس از صدور ویزا لغو کند؛ این موضوع به اطلاع وزارت کشور و وزارت امور خارجه عربستان گزارش می شود و فعالیت آژانس در در داخل خاک عربستان ممنوع خواهد شد. 
#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴


بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴


سریعترین موتور جستجوگر مطالب و خبر ، مطالب و اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاریها و سایت ها
خبر روز ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، خبر ، اخبار سیاسی ، اخبار ورزشی ، اخبار اقتصادی ، اخبار فناوری ، اخبار هنری ، اخبار پزشکی ، اخبار حوادث
.تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت شاخه گردآوری شده و سایت شاخه در قبال محتوای اخبار مسئولیتی ندارد