مسئولان دولت به روستای کپرنشین شاپک خاش سفر نکرده‌اند/ امنیت مردم روستا در معرض خطر حیوانات وحشی قرار دارد

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان:

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امنیت مردم روستای کپرنشین شاپک خاش در خطر حمله حیوانات وحشی قرار دارد، گفت: هیچ مقامی از دولت به این منطقه سرکشی نکرده است.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ساسان سالاری، مسئول سازندگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: در جریان سفر به شهرستان خاش، روستای شاپک برای آغاز اردوی جهادی شناسایی شد.

سالاری  با اشاره به شرایط منطقه شناسایی شده عنوان کرد: این روستا در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شهرستان خاش قرار دارد و جزو بخش ایرندگان محسوب می‌شود که ۵۰ کیلومتر از جاده آن خاکی ماشین‌رو و حدود ۲۰ کیلومتر آن جاده خاکی صعب العبور است که امکان تردد با اتومبیل وجود ندارد و باید با موتور سیکلت به منطقه رسید.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در عمر ۳۹ ساله انقلاب، هیچ مقامی از دولت به این منطقه سرکشی نکرده است ادامه داد: ۶ خانواده‌ای که در این منطقه زندگی می‌کنند به آب و برق و معلم دسترسی ندارند و این جای تأسف دارد؛ زیرا این مردم، شایسته عدم وجود امکانات اولیه نیستند.

وی اظهار داشت: تا زمانی که پوشش گیاهی روستا مناسب بوده، تنها راه امرار معاش مردم دامداری بوده، اما بعد از آن زندگی آن‌ها به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان   با تأکید بر اینکه امنیت مردم روستای شاپک در خطر است بیان کرد: اکنون این ۶ خانواده در کپر‌ها زندگی می‌کنند و گرما و سرمای زیاد، آنان را با مشکل مواجه می‌کند.

سالاری  افزود: نزدیکترین روستای دارای آب و برق به شاپک، روستای سرخگزی است، اما در فاصله ۱۵ کیلومتری قرار دارد؛ ضمن اینکه وجود حیوانات وحشی مانند گرگ، روباه، مار و عقرب جان آنان را تهدید می‌کند.

وی  برای رفع مشکلات مردم منطقه اعلام آمادگی و تصریح کرد: با مذاکره با منابع طبیعی منطقه توانستیم هزار متر زمین را در روستای سرخگزی برای این ۶ خانواده بگیریم؛ گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی خاش نیز آماده هستند تا به محض اخذ منابع مالی، کار عمرانی را آغاز کنند.سریعترین موتور جستجوگر مطالب و خبر ، مطالب و اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاریها و سایت ها
خبر روز ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، خبر ، اخبار سیاسی ، اخبار ورزشی ، اخبار اقتصادی ، اخبار فناوری ، اخبار هنری ، اخبار پزشکی ، اخبار حوادث
.تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت شاخه گردآوری شده و سایت شاخه در قبال محتوای اخبار مسئولیتی ندارد