ایسوس در صدد تولید اولین لپ تاپ مجهز به پردازنده اسنپدراگون 1000 و سیستم عامل ویندوز 10

رسانه کلیک – بر اساس گزارش ها، کوالکام در حال توسعه پردازنده اسنپدراگون 1000 است. گفته می شود ایسوس اولین لپ تاپ مجهز به اسنپدراگون 1000 را تولید می کند.با افزایش اندازه و همچنین قدرت گوشی های هوشمند تبلت ها به حاشیه رانده شده اند. در همین راستا شرکت کوالکام با همکاری مایکروسافت به دنبال توسعه لپ تاپ های مجهز به پردازنده های ARM است. در گذشته شاهد رونمایی از محصولاتی مجهز به پردازنده اسنپدراگون 835 همانند ایسوس NovaGo بوده ایم.

بر اساس گزارشی از Winfuture.de، کوالکام در حال توسعه پردازنده اسنپدراگون 1000 برای دستگاه های ویندوزی است. لپ تاپ های مجهز به پردازنده اسنپدراگون 835 قادر به رقابت با لپ تاپ های مجهز به پردازنده Core i5 اینتل نیستند. به همین علت کوالکام به دنبال توسعه پردازنده های جدید است.


کوالکام چندین پردازنده مختلف روانه بازار کرده است که برای مثال می توان به پردازنده های سری 400، 600، 700 و 800 اشاره کرد. به نظر می رسد این کمپانی به دنبال ایجاد یک سری مختلف برای لپ تاپ ها باشد.


در حال حاضر اطلاعات کمی در رابطه با اسنپدراگون 1000 وجود دارد. گفته می شود این پردازنده برای لپ تاپ های ARM بهینه سازی خواهد شد. انتظار می رود اولین لپ تاپ مجهز به اسنپدراگون 1000 به وسیله ایسوس تولید شود. این دستگاه که دارای کدنام Primus است، اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال 2019 معرفی می شود.


لپ تاپ های مجهز به پردازنده ARM کارایی مناسبی دارند؛ با این حال کاربران نمی توانند با این دستگاه ها به صورت کامل از امکانات ویندوز استفاده کنند. در حال حاضر لپ تاپ های مجهز به پردازنده اسنپدراگون 835 به نسخه محدود شده ویندوز 10 یعنی نسخه S مجهز هستند. این لپ تاپ ها نمی توانند تمامی برنامه های ویندوزی را اجرا کنند.


انتظار می رود در آینده اطلاعات بیشتری در رابطه با پردازنده اسنپدراگون 1000 شرکت کوالکام و لپ تاپ ایسوس Primus منتشر شود.

سریعترین موتور جستجوگر مطالب و خبر ، اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان
آخرین اخبار روز ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر خبر ، آخرین اخبار ایران ، خبر سیاسی ، اخبار ورزشی ، اخبار اقتصادی ، اخبار فناوری ، اخبار هنری ، اخبار پزشکی ، اخبار حوادث
.تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت شاخه گردآوری شده و سایت شاخه در قبال محتوای اخبار مسئولیتی ندارد